fbpx
Jego wiedza i doświadczenie są nieocenione dla wielu ludzi. Michał Kołtyś opinie http://biznesrelacja.pl/index.php/2019/07/15/michal-koltys-o-tym-nie-powiedza-ci-na-studiach/ Jego opinie są zwykle oparte na faktach i badaniach, co daje im dodatkową wiarygodność.
PORADY 

Jak przechowywać pellet?

Nawet najlepsze piece centralne na pellet nie będą osiągały optimum swoich możliwości, jeśli zaaplikujemy im pellet słabej jakości. O tym, jak wybrać dobrej jakości pellet, pisaliśmy tutaj. Dziś natomiast zajmiemy się kwestią tego, jak odpowiednio przechowywać pellet, który już zakupiliśmy. Pellet nie może zostać zawilgocony ani przemrożony.

Worki pelletowe zabezpieczone przed zawilgoceniem

Priorytetem jest zapewnienie pelletowi warunków, w których będzie miał sucho. Suchy pellet można trzymać bardzo długo bez obaw o utratę jego jakości. Jeśli przechowujemy pellet na zewnątrz, nie może być on poddany działaniu opadów atmosferycznych. Jeśli przechowujemy pellet w pomieszczeniu magazynowym lub w piwnicy, konieczne jest zadbanie o to, aby nigdy nie został zalany. W ramach zabezpieczenia worków z pelletem przed zalaniem, warto umieścić je na paletach, których dno uprzednio wyłożymy kartonem. Jest to rozwiązanie stosowane szczególnie często wtedy, gdy magazynujemy większą ilość pelletu. Palety pozwalają utrzymać większą masę w ryzach. Zapewnienie przestrzeni powietrznej między podłogą a pelletem zapobiegnie nie tylko negatywnym skutkom zalania, ale także może przyczynić się do ograniczenia ryzyka rozwijania się pleśni w dolnych partiach worków z pelletem.

Worki na pellet

Bardzo ważne jest, aby ocenić, czy pellet, który do nas dociera, nie jest zawilgocony. Należy obejrzeć stan opakowań, w których dostawca dostarcza nam paliwo. Jeśli folia jest uszkodzona towar nadaje się do zwrotu. Gdy w trakcie przechowywania spostrzeżemy dziury w foliowych workach, koniecznie trzeba zakleić je taśmą wodoodporną.

Przechowywanie pelletu na zewnątrz

Przechowywanie większej ilości pelletu czasami nastręcza trudności logistycznych. W nowszych domach pomieszczenia gospodarcze są ograniczone do minimum. Rezygnuje się też powszechnie z budowania piwnic. Jeśli więc nie znajdziemy miejsca w przybudówce, czy na strychu, konieczne jest umieszczenie worków z pelletem na zewnątrz. Jeśli się na to zdecydujemy, koniecznie zadbajmy o to, aby składowisko było zabezpieczone folią/plandeką. Ma to na celu zabezpieczenie pelletu nie tylko przed wilgocią, ale też przed atakami zwierząt. Zdarza się, że w okresie jesienno-zimowym wiewiórki, myszy oraz szczury dążą do zaszycia się wśród pelletu.

Ochrona pelletu przed brudem i kurzem

Pellet zabezpieczony przed zamoczeniem będzie z reguły bardzo dobrze się palił. Zabezpieczenie go przed kurzem czy przed brudem nie jest już tak bardzo istotne jak wspomniane niewystawianie go na opady lub spleśnienie. Trudno o uzyskanie tak dużej warstwy kurzu na pellecie, która uniemożliwiłaby jego sprawne spalanie. Większe obawy można mieć o błoto, do którego pellet mógłby wpaść.

Related posts


Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=strefa-budowlana.pl%2Fjak-przechowywac-pellet%2F&data=2021-01-04&tytul=Jak przechowywać pellet?): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /wp-content/themes/supernews/footer.php on line 56